Změny v cenách pronájmů bytů v Praze 2021 - Preco Group

Změny v cenách pronájmů bytů v Praze 2021

Změny v cenách pronájmů bytů v Praze 2021

Dalo by se předpokládat, že strmě rostoucí ceny na byty a zvyšování úrokových sazeb se odrazí i na cenách nájemného bydlení, avšak pravdou je, že pro Prahu to i letos neplatí.

Ceny nájmů v hlavním městě se na rozdíl od jiných velkých měst naopak snížily. Příčin je hned několik. Stejně jak v loňském roce, tak i letos je stále v nabídce velká spousta bytů, která sloužila dříve ke krátkodobým pronájmům pro turisty formou Airbnb. Dalším důvodem je absence především zahraničních a domácích studentů, kteří si taktéž pronajímali značnou část bytových jednotek.  V neposlední řadě bychom mohli zmínit taktéž skutečnost, že v oblasti služeb došlo k hromadnému propouštění a spousta lidí přišla o svá zaměstnání. Díky tomuto faktu si musela řada z nich s ohledem na svou finanční situaci pronajmout levnější bydlení mimo Prahu.

Především z těchto důvodů se v letech 2020 a 2021 dostala na realitní trh poměrně velká část nových nájemních bytů, která rozšířila stávající nabídku a tím i přispěla k snížení cen nájemného bydlení.