Vánoční pozdrav - Preco Group

Vánoční pozdrav

Vánoční pozdrav

Blíží se konec dalšího pracovního roku a my tradičně vyhlašujeme jeho výsledky. Rok rozverné opice se projevil ve vší kráse. Opice nás tahala za nos, pohrávala si a nakonec nám položila otázku: „Co očekávat od příštího roku? Pozor, ať vás kohout neklofne hned na začátku!“

Na jedné straně nás rok 2016 potěšil stabilní poptávkou po nemovitostech a hojným růstem cen (více než 19 %), zejména pro nové bydlení, stejně jako nás potěšili i rekordně nízké (1,82 %) úrokové sazby z úvěrů. Na druhé straně se změnily regulační normy stavebnictví a staly se mnohem přísnější, na základě čeho mnozí developeři musejí nyní měnit projektovou dokumentaci. U velkých projektů se jedná o náklady, které se odrážejí v celkové prodejní hodnotě nemovitosti, což není radostná zpráva pro kupující. V důsledku toho klesla výstavba nových projektů o 10 %.

Ke konci stávajícího roku čeká v Praze na předávání 4000 nových bytů, namísto rekordních 13 761 bytů v roce 2015 a 11 126 bytů v roce 2014, zatímco poptávka na trhu je větší než 5 000 nových bytů.

Trochu stabilizovat ceny a zabránit spekulacím na trhu pomohou banky, jelikož mnoho z nich jíž nyní vydávají hypotéky maximálně do 90% od kupní ceny na bydlení. Nicméně, přísnější pravidla týkající se stavebnictví a příznivá ekonomická situace v České republice nám umožňuje říci, že ceny nemovitostí nejsou zatím zcela stabilizovány a v příštím roce se očekává jejich růst.

V roce 2016 se naše společnost rozrostla o ještě jeden projekt. Po dlouhých letech jsme dostali stavební povolení pro výstavbu našeho nového projektu Rezidence MÉLANGE v Praze na Smíchově. Rezidence MÉLANGE je tvořena 34 byty, splňujícími nejvyšší standardy kvality. Jsme rádi, že rosteme a že i v roce 2017 budeme dělat věci, které máme rádi – stavět pro Vás nové komfortní bydlení!

Vážení přátelé, obchodní partneři a klienti! Děkujeme Vám za spolupráci v letošním roce a přijměte přání radostných Vánoc a úspěšného nového roku. Ať Vám nový rok přinese spoustu nových nápadů, inspirací a síly pro jejich úspěšnou realizaci.

Nečekejme, co se stane zítra – budujme budoucnost sami!