Rusové nakupují ve velkém byty v Česku - Preco Group

Rusové nakupují ve velkém byty v Česku

Rusové nakupují ve velkém byty v Česku

Podle realitních firem jsou teď Rusové hlavními zahraničními klienty. Kupují mnohem víc než ostatní cizinci. Souvisí to s nejistotou před tamními prezidentskými volbami. Rusové investují často do dražších nemovitostí, a drží si i prázdné byty a platí v hotovosti. Vysoká je také poptávka po luxusních bytech v Karlových Varech či vilách v Praze 6.

Druhou skupinou lidí z bývalého Sovětského svazu jsou ti, kteří se v Praze usazují a pořizují si bydlení střední a nižší kategorie. Jejich komunity vznikají například ve Stodůlkách a v Nových Butovicích. Velmi početnou skupinou jsou samozřejmě Slováci, kteří kupují nemovitosti v celém spektru nabídky. Vietnamská komunita žije v oblasti Prahy 4 – Písnic, Modřan, Libuše a Kamýku.
Také ve statistikách různých developerských firem vedou Rusové aktuálně před Slováky. Naopak ubývá Němců, Rakušanů a Britů. Hodně cizinců v poslední době nakupuje ze strachu z budoucnosti. Tak Řekové mají zájem investovat. Třeba v Londýně už skoupili řadu luxusních nemovitostí.
/Podle zpráv portálu www.e15.cz /