Ruský developer chystá výstavbu bytů v Praze - Preco Group

Ruský developer chystá výstavbu bytů v Praze

Ruský developer chystá výstavbu bytů v Praze

Preco Group míří jak na zahraniční, tedy hlavně ruskou, tak i na českou klientelu. „Snažíme se uplatnit v Praze už osvědčené dispozice a standardy provedení bytů, které budou vyhovovat místním rezidentům i cizincům. Projektů máme několik, ale momentálně nemáme zájem o jejich zveřejnění,“ sdělil deníku E15 jednatel a společník Preco Group Pavel Malyšev.

Firma nabízí kromě developmentu také projektovou přípravu, vyhledávání a nákup pozemků či získávání partnerů v Rusku, Česku a Německu. Kromě Prahy má Preco Group ještě pobočku v ruském Jekatěrinburgu. Podle svého tvrzení se její management opírá o dlouholeté zkušenosti ruských stavebních firem ze Sverdlovské oblasti.

„Rozvoj naší společnosti začal v roce 2008 s myšlenkou sdílet stavební technologie a vyhledávat novinky v architektuře, které jsou přítomné v postkomunistických zemích,“ vysvětluje Malyšev. Volba na Českou republiku padla také kvůli sousedství s vyspělými trhy Německa a Rakouska a zdejšímu působení řady mezinárodních investorů a developerů.

„Náš cíl byl následující: pochopit, jak může fungovat stavebnictví v postkomunistické zemi, pokusit se čerpat z těchto zkušeností a posléze je využít v Rusku. Mimo jiné nabízíme českým partnerům možnost účasti v developerských projektech v Rusku, což dělá naše vztahy s obchodními partnery oboustranně výhodné a perspektivní,“ tvrdí Malyšev.

Rusové zatím směřovali svoji výstavbu v Česku hlavně do Karlových Varů. Tamní trh ale v posledních dvou letech ochladl a řada nemovitostí je na prodej. Naopak Praha láká stále početnější klientelu ze zemí bývalého Sovětského svazu. Většinou však jde o nákupy už dokončených rezidencí a bytových portfolií.

Kvůli zprostředkování obchodů už v tuzemsku funguje několik realitních kanceláří, orientovaných přímo na rusky hovořící zákazníky. I podle velkých realitních sítí a tuzemských developerů aktuálně Rusové tvoří nejsilnější skupinu zahraničních kupců.

 

http://zpravy.e15.cz/domaci/ekonomika/rusky-developer-chysta-vystavbu-bytu-v-praze-765115