Co byste měli vědět o roce 2017? - Preco Group

Co byste měli vědět o roce 2017?

Co byste měli vědět o roce 2017?

Rok 2017 se blíží ke svému konci a my bychom vás rádi informovali o situaci na trhu s nemovitostmi v České republice, především v hlavním městě Praze. Zároveň bychom chtěli uvést naše plány na příští rok.

Nadále sledujeme růst cen nemovitostí, v tomto roce dosáhl 19,5% a za poslední dva roky dosáhl úrovně 40% ( dle údajů společnosti Deloitte). Průměrná cena jednoho metru čtverečního (1m2) v Praze činí k dnešnímu dni 85.000 Kč/m2, u nových bytů cena dosahuje 95.000 Kč/m2. Rostou ceny pozemků a stavebních parcel a rostou i ceny stavebně-montážních prací. Nepříznivý vliv na výstavbu mají i neustálé změny legislativy ve stavebnictví.

Základním faktorem růstu cen bytů je především jejich velký nedostatek, a to zejména v Praze. Od ledna do září letošního roku bylo v České republice postaveno pouze 5221 bytů, z čehož 1903 bytů bylo vybudováno v hlavním městě Praze (dle údajů developerské společnosti EKOSPOL). Jenom v Praze by bylo potřebné pro uspokojení poptávky ročně vystavět kolem 6000 bytů. V nadcházejícím roce 2018 se tedy neočekává ochlazení trhu s nemovitostmi, ale stabilizace cenové hladiny, což je také mimo jiné umožněno i celkovými hospodářskými ukazateli současné české ekonomiky: nízká nezaměstnanost, zdravá inflace a růst HDP. Je nutné říci, že velmi pozitivní je i investiční přitažlivost Prahy. Roční příjem z pronájmu bytu v Praze představuje dle společnosti Deloitte stabilních 5,5%, což je vyšší procento ve srovnání s městy jako je Londýn, Mnichov, Berlín atd.

Výstavba našeho projektu „Residence MÉLANGE“ v Praze 5 na Smíchově, kandidáta na nejlepší projekt roku 2017, rychle roste. Na jaře příštího roku vás zveme na prezentaci kompletně dokončeného vzorového bytu s vysokým standardem zpracování interiéru, který nabízíme ve většině našich projektů.

V uplynulém roce jsme v okolí Prahy, ve městě Beroun, zahájili další projekt „Rezidence Byty u Parku“ a provedli jsme veškeré nezbytné práce pro zahájení výstavby v lednu 2018.

Pro příští rok 2018 plánuje společnost PRECO GROUP, s.r.o. vybudovat asi 300 bytů v Praze, Berouně a Mladé Boleslavi. Je pravděpodobné, že se toto číslo v blízké budoucnosti zdvojnásobí, neboť aktivně pokračujeme v hledání zajímavých investičních příležitostí a projektů v Praze i v jejím širším okolí.

Těšíme se na rok 2018, který bude pro nás zajímavý i tím, že oslavíme 10 let na trhu s nemovitostmi!

Věříme, že příští rok 2018 nás uspokojí vysokými ekonomickými ukazateli, nárůstem počtu našich projektů a zachováním pozitivního trendu na trhu s nemovitostmi.

Toto může být pro vás inspirací v novém roce 2018!

Přejeme vám mnoho úspěchů,

Tým PRECO GROUP