Objem nových investic se oproti roku 2010 dvojnásobně zvýšil - Preco Group

Objem nových investic se oproti roku 2010 dvojnásobně zvýšil

Objem nových investic se oproti roku 2010 dvojnásobně zvýšil

Ministr průmyslu a obchodu hodnotil výsledky agentury CzechInvest za rok 2011. „Za uplynulý rok agentura CzechInvest zprostředkovala rekordních 233 nových zahraničních i domácích investic v celkové výši 33,67 miliard korun. Vzniká tím přes 12,5 tisíce nových pracovních míst. Nejčastěji firmy se svými investicemi mířily do Jihomoravského kraje. Z pomyslného investičního koláče si vloni nejvíce ukrojil Ústecký kraj, kam směřovaly investice v hodnotě 6,21 miliard korun“, říká ministr Kuba.

V objemu nových investic v České republice rok 2011 dvojnásobně překonal předcházející rok 2010. Počet investičních projektů byl nejvyšší od roku 1993. Bezmála polovina investičních projektů mířila do oblasti IT a vývoje softwaru.
Vyplývá to z nejnovějších statistik Agentury pro podporu podnikání a investic CzechInvest.
Jen 56 společností loni investovalo do výrobních projektů. Největší podíl v počtu investic zaznamenaly se 112 novými projekty strategické služby, do výzkumu a vývoje směřovalo 65 investičních projektů.
„Podpora ze strukturálních fondů EU, která u nás povzbuzovala investiční vůli, v příštím roce končí a na další dosáhneme až v roce 2014. V mezidobí bude potřeba dále pracovat na udržení konkurenceschopnosti České republiky“ dodává generální ředitel agentury CzechInvest Miroslav Křížek.

/Podle zpráv portálu www.businessinfo.cz /