Luxusní byty jdou v Praze na odbyt. V průměru stojí kolem 100 tisíc za metr čtvereční - Preco Group

Luxusní byty jdou v Praze na odbyt. V průměru stojí kolem 100 tisíc za metr čtvereční

Luxusní byty jdou v Praze na odbyt. V průměru stojí kolem 100 tisíc za metr čtvereční

Nepotvrdilo se, že v době recese klesá poptávka po luxusních bytech. Podle průzkumu byla koncem roku v Praze průměrná cena nových bytů všech kategorií 57403 korun za metr čtvereční.
Luxusní byt v Praze stojí v průměru 90 až 100 tisíc korun za metr čtvereční. Na tomto rozpětí se shodli odborníci na středeční realitní konferenci pořádané internetovým časopisem Stavební fórum. Za některé vybrané byty si ale kupci připlatí podstatně více.
Z celkového počtu 306 rezidenčních projektů v Praze jich spadá do kategorie luxusní 19. V hlavním městě je momentálně na prodej okolo 7100 nových bytů, z nichž luxusních je volných celkem 165.
Podle poradenské společnosti Jones Lang LaSalle (JLL). „Nepotvrdilo se, že v době recese klesá poptávka po luxusních bytech. Jejich prodejnost je srovnatelná s ostatními byty.“
Některé bytové projekty však v marketingu neprávem užívají atributy, kterými se označují luxusní byty. Představa o luxusním bydlení je pro každého trochu jiná. Měřítkem luxusu je v prvé řadě lokalita, dále parametry jako výměra bytu, standard provedení nebo také počet bytových jednotek v domě. Velké projekty o více než 100 bytech zpravidla do nejvyšší kategorie nespadají.
Mezi vůbec nejprestižnější rezidenční projekty patří Hyde Park One v Londýně, upozornila na konferenci Iva Nováková z JLL. Zřejmě nejdražší penthouse (2300 metrů čtverečních) se v projektu o celkem 45 apartmánech prodal v přepočtu za více než 4 miliardy korun. Průměrná prodejní cena jednoho bytu v projektu podle dřívějších informací britského tisku dosahovala 655 milionů korun.
/Podle zpráv portálu www.ihned.cz /