Krátce o tom, čím nás potěšil na trhu nemovitostí uplynulý rok - Preco Group

Krátce o tom, čím nás potěšil na trhu nemovitostí uplynulý rok

Krátce o tom, čím nás potěšil na trhu nemovitostí uplynulý rok

Stabilizace české ekonomiky, nízké úvěry na hypotéky, přání lidí zlepšit své bytové podmínky a v důsledku toho růst cen na nemovitosti — to jsou te nepočetné pozitivní momenty, kterými se vyznačuje 2015 rok.

Tudíž v roce 2015 byl zaregistrován růst cen na nemovitosti v Praze, průměrně na 4% a zcela zanedbatelný růst sazeb na hypoteční úvěry. Průměrná sazba je ke dnešnímu dni v českých bankách pro obyvatele ČR 1,7% – 2,12% a 3,6% – 4,6% ročně pro cizince.

Díky nízkým úvěrovým sazbám, v uplynulém roce značně vyrostl objem vydaných hypotek. Přitom podíl hypotečních úvěru na koupi nemovitostí činí 63%; na stavby nemovitostí celkem 17%; a na další účely 20%. V říjnu roku 2015 celková suma vydaných kreditů činila 155,6 milliard korun a předpokládá se růst do 195 milliard korun, což bude absolutně rekordní částka (zdroj: Stavební forum).

Na celém trhu nemovitosti 2015 rok byl celkem úspěšným a poptávka po nových bytech roste neustále. Také roste cena stavebních pozemků a činžovních domů před rekonstrukci, také touto dobou povolení k výstavbě, hlavně v centru Prahy, se téměř nevydávají. Tudíž dnes poptávka po nových nízkoenergetických nemovitostech vysoké kvality v příjemných, centrálních čtvrtích Praze značně převyšuje nabídku. A pokud nový rok nás nepotěší aktivizací práce orgánů místní správy, tato tendence bude pouze zesilovat.

Všechno nejlepší k nadcházejicím svátkům! Nechť Vaše přání a možnosti existují ve výtečné harmonii a úspěch Vás pronasleduje v realizaci těch nejsmělejších nápadů. Hodně radosti a nekonečné inspirace!