Hypoteční úvěr v zahraničí je zcela rozumný finanční instrument pro ruské zájemce - Preco Group

Hypoteční úvěr v zahraničí je zcela rozumný finanční instrument pro ruské zájemce

Hypoteční úvěr v zahraničí je zcela rozumný finanční instrument pro ruské zájemce

Španělsko se stalo nejvíce dostupnou zemi pro Rusy, kde si poptávající mohou uzavřit hypotéku. Poté následují Řecko a Kypr.

Hypotéka v Rusku je asi nejzoufalejší způsob řešení otázky bydlení. Avšak hypoteční úvěr v mnoha jiných zemích je dosti rozumný finanční instrument, a to také pro občany Ruské federace. Analyticí Asociace realitních kanceláří Moskvy sestavili žebříček zemí, které jsou pro Ruské občany při získání hypotéky nejdostupnější.
Nejvíce vyhodnou zemí se zda být Španělsko, kde je možné uzavřit úvěr na 80% od ceny nemovitosti, s úrokem 2,5% a délkou splatnosti 30 let. Bez jakýchkoliv problémů poskytují úvěr Rusům na Kypru. V zavislotí na ceně a zajištění klienta, zde banky schvalí úvěr od 60 do 70% prodejní ceny a to s přijemným úrokem 4,5%.
Získat hypoteční úvěr v Německu není těžé, pokud váš kapitál tvoři 50% od prodejní ceny nemovitosti. Sazba pro nerezidenty se pohybuje mezi 4,5 a 5,3%. V Italii pro občany Ruské federace platí náročnější požadavky při hodnocení platební schopnosti a potvrzení příjmu klienta. Avšak Ruské občany nemají možnost získat hypoteční úvěr v nejlevnějších provinciích (Sicilie a Kalabrie) kvůli zvyšené rizikovosti zdejších trhů s nemovistostmi.
V Evropě nejvíce přisná k Ruským občanům je Velká Britanie, kde jsou náročnější požadavky k žádateli a kde probíhá dokonalá kontrola potvrzení příjmu. Avšak občan Ruské federace, který vyhovuje požadavkům bank, může žádat do 70% od ceny nemovitosti.
Průmerná sazba hypotečních úvěrů v Čechách v součané době tvoří 3,92%, což se moc neliší od zcela nejnižšího procenta v roce 2005 – 3,89%. Pro žadatele bez trvalého pobytu na území České republiky se podmínky při získaní úvěru líší, a to především pokud žádatel nemá bankovní historii na území statu. Tak počateční sazba hypotečního úvěru se může pohybovat na 5,2%, což je stejné měne než sazby v Rusku a ostatních státech SNS.
Jen za první plovinu roku 2011 v Čechách bylo vydáno 34 146 hypotečních úvěrů za celkouvou částku 56,4 mld. korun, což je o 47% více než za stejné období minulého roku. Kupující z Ruska a SNS si žádají o úvěr především při koupí nemovistoti střední třídy v novostavbách, a to převážně ve čtrvích Praha 5, 8, 9 a 10. Ceny takových objektů jsou od 2000 euro za m2 a kupující si může vybrat mezi obrovským výběrem nemovitosti.
/Podle portalu www.kommersant.ru /